Koupelnový nábytek a funkční doplňky - 4. díl seriálu

 

Výrobci nábytku myslí i na detaily

Koupelnový nýbytek a funkční doplňkyVýrobci koupelnového nábytku nabízejí nejen jednoduché odkládací skříňky, nosné korpusy umyvadel s odkládacím prostorem a další typy skladovacích prostorů, ale také celé nábytkové sestavy, jejichž součástí bývají praktické doplňky - poličky, zrcadla i nejrůznější typy úchytek a věšáčků. Pokud se rozhodnete pořídit celou koupelnovou sestavu včetně doplňků, ušetříte čas sháněním jednotlivých koupelnových prvků, které k sobě budou ladit. To udělá výrobce za vás.

 

Zrcadla do koupelen

U většiny nábytkových soustav nechybí velké zrcadlo, kterému by měla být v koupelně věnována zvýšená pozornost. Důraz je kladen především nakvalitu zrcadloviny a ochranný nátěr odrazové plochy. Jak dlouho zrcadlo vydrží nepoškozené, záleží na technologii jeho výroby a prostředí, ve kterém se nachází. Levné zrcadlo, které nebudete správně ošetřovat, se může začít časem olupovat a vám nezbude nic jiného, než si pořídit nové.

 

Koupelnový nýbytek a funkční doplňkyPři nákupu zrcadla nezapomeňte zkontrolovat, zda jsou odrazové vrstvy dotažené až do krajů i to, jestli jsou všechny hrany odrazové plochy řádně zabroušené. Zrcadlo by mělo vždy pevně sedět v rámu, aby nehrozilo vypadnutí.

 

S kvalitními svítidly koupelna zazáří

Zrcadla bývají konstrukčně spojena se zabudovaným systémem svítidel. Svítidla do koupelny vyžadují speciální nároky na izolaci. Vysoká vlhkost v koupelně a nebezpečí stříkající vody totiž mohou způsobit úraz elektrickým proudem. Svítidla by proto měla disponovat zkušebním atestem a značkou Elektrotechnického zkušebního ústavu nebo jiné certifikační autority.

 

Nezbytné maličkosti

Koupelnu můžeme také vybavit věšákem na odkládání županů a oděvů, poličkami pro uložení kosmetiky nebo odpadkovým košem. Pokud je součástí koupelny toaleta, můžeme interiér doladit také držákem na toaletní papír a záchodovým kartáčem.

 

Detaily dodají vaší koupelně nádech osobitosti a jedinečnosti. I když nemusejí být na první pohled vidět, měli byste jim věnovat stejnou pozornost jako koupelnovému nábytku nebo sanitární keramice.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.